Cudze chwalicie, swego nie znacie

 

W dniu 25 maja grupa młodzieży z opiekunem  J. Włodarczyk rozpoczęła udział w projekcie “Suchedniów –okoliczne skały”. Zabawa polega na odszukaniu czterech  okolicznych skał.  Są to Kamień Michnowski, Oczy Ziemi, Piekło Dalejowskie, Brama Piekielna.  Należy odwiedzić wymienione skały i zebrać cztery pieczątki na karcie uczestnika. Pieczątki i karty znajdują się w skrzyneczkach specjalnie do tego przygotowanych. Jeden uczestnik na karcie zbiera cztery pieczątki. Nagrodą jest pamiątkowa odznaka.

My rozpoczęliśmy wyprawę od skały o nazwie Oczy Ziemi. Jest to piękne i malownicze miejsce. Oprócz walorów krajobrazowych, udało nam się skorzystać z miejsca przygotowanego na ognisko i upiec kiełbaski. Następne skały to Brama Piekielna i piekło Dalejowskie. Są to, bardzo malowniczo położone tereny leśne. Na trasie ustawione są tablice które mają charakter edukacyjny. Skałki to różne fascynujące formacje skalne: kominy, grzyby, urwiska skalne. Oba miejsca wyglądają magicznie, oglądaliśmy je w dniu 1czerwca.

Góry Świętokrzyskie są bardzo piękne, są w nich również miejsca, tak zwane perełki, ukryte wśród lasów, o których nie wszyscy wiedzą .

Udział w zwiedzaniu atrakcji turystycznych bardzo nas zaangażował . Pozostał nam jeszcze tylko jeden punkt przyrodniczy.

Uczniowie MOS-u poznają region w którym przebywają. Gdy ukończą szkołę będą  myślami wracać do tych miejsc, pięknych terenów oraz czasu spędzonego wspólnie z koleżankami i kolegami MOS.  Zachęcamy wszystkich do takiej zabawy , naprawdę świetna sprawa.

 

                                                                                                   J.Włodarczyk

 

Skip to content