W dniu 25 maja 2026 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.
Podczas zwiedzania mieliśmy okazję poznać historię jednej z najstarszych kopalni soli na świecie, zobaczyć niezwykłe podziemne komory, solne rzeźby oraz kaplice. Nad przebiegiem wycieczki czuwał przewodnik, który w ciekawy i interesujący sposób opowiadał o historii oraz tajemnicach tego wyjątkowego miejsca.
W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy również tężnię solankową w Wieliczce, gdzie mogliśmy odpocząć i skorzystać z dobroczynnego mikroklimatu.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, a młodzież wróciła zadowolona i pełna nowych doświadczeń. Był to dzień pełen integracji, wspólnej zabawy oraz ciekawego poznawania historii i kultury naszego kraju.

